На залиха во главен магацин

Количка за Близнаци со Транспортери Duo Smart Obsidian/Gold – Chipolino

39,990.00ден

SKU: 4227 / KBDS02401OG Категории ,

Опис

Duo Smart Obsidian/Gold– Chipolino детска количка е погодна за две новородени бебиња или две деца со тежина до 15 kg!
Сетот вклучува:
Рамка и две седишта кои се претвораат во креветчиња за носење;
Две мама чанти за додатоци;
Мека постава во секоја единица на седиштето;
Две навлаки за нозете.
Димензии и тежина
Тежина на количката:
Рамка со тркала: 8,70 кг.
Седиште: 2*3,25 кг.
Димензии на отворена количка:
L 80 cm/W 75 cm/H 104 cm
Димензии на преклопена количка:
Д 89 см/Ш 75 см/В 30 см
Димензии на секое седиште: L 80 cm/W 29 cm
Секоја единица за седење е погодна за новороденчиња и деца до 15 кг.;
Лесна алуминиумска рамка;
Лесно и компактно преклопување со една рака;
Секое седиште лесно се претвора во креветче за новороденче;
Секоја единица на седиштето може да се инсталира во двете насоки – свртен кон родител и свртен кон движење;
Потпирачот за грб на секоја единица на седиштето е прилагодлив;
3 позиции на секое седиште;
Два посебни отстранливи штитници на предниот браник;
Мека и обложена постава во секое седиште;
Безбедносен ремен со 5 точки со меки влошки за рамениците за секоја единица на седиштето;
Две прилагодливи големи настрешници со штитници за сонце;
Удобна рачка обложена со висококвалитетна кожа – рачно сошиена;
Две големи корпи за складирање;
Сите тркала брзо се ослободуваат, а задните тркала се со суспензија;
Задни тркала со врска сопирачка;
Две обложени навлаки за нозете;
Две мама чанти за додатоци;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;

Вие исто така би сакале…