На залиха во главен магацин

Лажалка Micro 0-2м 2 Пар. Силикон Розе – Chicco

420.00ден

Опис

За новороденчето цицањето е природен инстинкт, затоа лажалката игра важна улога.
Новата лажалка Chicco Physio Micro е направена специјално за новороденчиња.
Лесна и мала цуцла.

Мала и лесна
Мала: природно се вклопува на лицето на устата на бебето.
Лесна: полесно се одржува во устата.
Ергономски дизајн: Оставете доволно простор помеѓу носот и брадата.
Дише: ја почитуваат тенката кожа на бебето.

Мини Ортодонтска Physio цуцла
Мала и кратка, со цел да се олесни точно позиционирање на јазикот и е важно за развојот на устата и забите.
Мали релјефи за правилно позиционирање на јазикот.
Профил склон да го олесни движењето на јазикот, избегнување на формирање на В непце.
Ултра тенка и мека, овозможувајќи и затворање на бебешката уста.

Анатомски школка
Благодарение на малиот и ергономски дизајн, лесно е да се фати.

Силиконска лажалка “Мама ефект”
Силиконската лажалка “Мама ефект” е мека и пријатна на бебето за време вшмукување.
Силиконот е транспарентен материјал, безбоен, без мирис. Не се деформира со текот на времето.