Нема на залиха

Лиценциран автомобил Lamborghini Urus Црвен – Chipolino

17,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Овој автомобил е погоден за деца на возраст од 3-8 години и со тежина до 28 кг .;
Мултифункционален производ, кој може да се користи и на двата начина – автомобилот може да го контролира родителот или детето може да го управува;
Батерија: 1 pc 12V, 4,5AH;
Мотори: 2 * 35W;
Брзина на автомобилот: 2-4 км на час;
Време на полнење на батеријата: 8-12 часа;
Осигурувач: 1 * 10А;
Две отворени врати;
Појас за безбедност;
Музички и светлосни функции;
Предни и задни светла – може да се исклучат;
Музика, светло, приклучок за MP3 / USB / TF;
Лесен старт, две брзини на рачен режим, три брзини на режим R / C;
FM радио;
Прилагодлив звук;
Амортизери на тркала;
Далечински управувач – користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно);
Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz;
Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви.

Димензии:
L 105 cm/ W 65 cm/ H 52 cm

Може да ви се допаѓа и…