Нема на залиха

Марионетка Лисицата Алис – Криенка – Lilliputiens

2,690.00ден

Нема на залиха

SKU: 5414834866070 Категории ,

Опис

Каде е таа прекрасна лисица, Алис? Тука е таа, скокнува од лисјата за да се поздрави . Погледнете! Во грмушките се скриени марионетките за прсти: ежот Сајмон, зајакот и лисицата – дали можете да ги најдете? Секој карактер прави звук кој ќе помогне да го идентификувате (шум од хартија, ѕвонче, чкрипење), сега е време да играте!

Го поттикнува развојот на следните вештини:
Моторичкиот развој и развојот на слухот, видот, проникливоста, љубопитноста и фантазијата.

Соодветна за возраст: 9 месеци и понатаму

Димензии: 33x21x20 cm.
Материјал: полиестер и памук
Одржување: Може да се пере во машина на 30°C.
Димензии: 33 x 21x 20cm

Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните!
Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.

Вие исто така би сакале…