На попуст!
На залиха во главен магацин

Очила за Сонце Девојче 24М+ – Chicco

590.00ден

Опис

На очите на бебињата им е потребна сигурна заштита, бидејќи нивната структура на очите дозволува сончевата светлина да навлезе подлабоко и нивниот капацитет за филтрирање е многу помал отколку кај возрасните. Chicco обезбедува палета на очила за сонце кои гарантираат висока заштита на нежните очи на вашето бебе, дете…

Опис на производ:
– 100% УВА/УВБ апсорпција: Нашите очила за сонце нудат целосна заштита од штетните ефекти на УВА и УВБ зраци, осигурувајќи дека очите на вашето дете се соодветно заштитени.
– Мека и флексибилна рамка: Chicco очилата за сонце се карактеризираат со флексибилна рамка која нуди отпорност и удобност за најмалите.
– Сончева категорија со 3 леќи: Нашите леќи нудат одлична заштита од сончевиот сјај. Без разлика дали сте на плажа, во планина или шетате низ град, овие очила за сонце ќе го заштитат вашето дете од силна светлина и штетни зраци.
– Дизајн: очилата за сонце комбинираат и спортска естетика со специфичните потреби на најмалите, гарантирајќи им модерен изглед и оптимална заштита за време на нивните авантури на отворено.
– Достапни големини: 0м+, 12м+, 24г+,36г+,4г+,5г+!

Вие исто така би сакале…