На попуст!
На залиха

Релаксатор Ballоon До 18кг сина – Chicco

5,890.00ден

побрзајте и искористете го попустот
0 денови
00 часови
00 минути
00 секунди
SKU: 791286900 Категории: ,

Опис

Новиот релаксатор Balloon на Chicco е погоден од раѓање до приближно до 18кг и е одличен за Вашето малечко за опуштање и забава во исто време.
Овој релаксатор може да се користи како клатечко столче, но и во фиксирана позиција, додека потпирачот за грбот може да се прилагоди во 4 позиции овозможувајќи му на Вашето бебе да си игра, јаде или едноставно да се одмара. Релаксаторот Balloon, исто така, располага со нежни вибрации кои го смируваат Вашето малечко и овозможуваат поголема удобност.
Во комплетот доаѓа со додатно ергономско перниче кое може да се отстранува, за максимална удобност и правилно држење на главата, со цел да го следи во растот. Вклучен и бар со играчки, со светло, звуци и висечки играчки кои го стимулираат Вашето дете, а постои можност за снимање на порака од 30 секунди за да се анимира.
Кога не се користи релаксаторот лесно се собира и може да се транспортира со практичните рачки.
Димензии: В 60 x Д 62 x Ш 45см