Нема на залиха

Релаксатор Mint Hug – Chipolino

4,999.00ден

Нема на залиха

SKU: LSHHU0203MI Категории ,

Опис

Овој релаксатор е погоден за бебиња на возраст до 6 месеци со тежина до 9 кг .;
Две позиции на потпирачот за грб;
Мобилен со 3 меки плишани играчки за забава на бебето;
Мека перница за поддршка на главата на бебето;
Безбедносен ремен со 5 точки;
Лесно преклопување;
Релаксаторот е произведен во согласност со европскиот стандард ЕN 16232.

Функции:
5 брзини на лулање;
Далечински управувач;
Bluetooth;
Времетраење на нишање (5 минути, 15 минути, 30 минути);
Музика (мелодии и природни звуци).

Напојување:
со адаптер за наизменична струја – AC 100-240V 50 / 60Hz и DC 6V / 1000mA (вклучено);
со батерии – 4 ЕЕЗ. големина АА / LR6 // 1,5V (не е вклучено).