Нема на залиха

Риболов Дрвена Играчка – Tooky Toy

580.00ден

Нема на залиха

Опис

Магнетната игра на морското дно го поддржува развој на фини моторни вештини и координација на раката и окото на забавен и креативен начин.
Нуркајте длабоко во морето и запознајте некои од најчестите жители на подводниот свет.
Со помош на магнетските шипки за риболов, вклучени во комплетот, вашето дете може да фати морска риба, октоподи и медуза, па дури и ајкула!
Комплетот содржи една обоена дрвена табла, две магнетни шипки и десет различни, шарени морски суштества.
Играта е погодна за деца над 18 месеци.
29,5х22х0,8 цм
30,5х2,2х21,2 цм