На попуст!
На залиха во главен магацин

Седиште Gemm 0-13кг Shale – Joie

5,890.00ден

Опис

Седиште за во автомобил 0+
Поставување во спротивен правец од движењето на автомобилот од раѓање до 13кг
Заштита од страничен удар која дава оптимална безбедност
Меко перниче, кое овозможува идеално лежење на новороденчето
Заоблената основа овозможува нишање и релаксирање
Ергономска рачка за носење, која се прилагодува во повеќе позиции
Дополнителното перниче целосно се вади
Навлаката се вади и се пере во машина
УВ 50+ заштитна тенда која се вади
Седиштето може да се постави во автомобилот со помош на Joie clickFIT™ база или со помош на заштитните каиши
Безбедносни каиши со меки перничиња и прилагодување на должината
Едноставно затегнување на каишите само со едно повлекување
Може да се постави на одредени компатибилни Joie колички
Сертифицирани од авиокомпаниите за да можете вие и вашето бебе лесно да патувате
Тежина на седиштето: 4кг
Наменето за група 0+, 0-13кг

Може да ви се допаѓа и…