На залиха во главен магацин

Седиште Serengeti 0-36m Black – Cangaroo

6,990.00ден

Опис

Стилско, функционално и исклучително практично! Автомобилското седиште SERENGETI е одличен избор доколку сакате на Вашето дете да му овозможите удобност и безбедност на патот. Моделот е специјално дизајниран за мали бебиња од моментот на нивното раѓање се додека не достигнат тежина од 36 kg – групи 0/1/2/3 (0-36 kg). Прилагодливиот безбедносен појас со 3 точки на отпор ќе ја осигура безбедноста и сигурноста на детето на патот. Моделот има и меко перниче и влошки за рамениците, 4 позиции на наклон на потпирачот за грб, удобно, прилагодување со една рака, со наклон до 165 степени.
Отстранлив потпирач за глава и систем ISOFIX за поголема безбедност. Друга предност е можноста за ротирање за 360 степени за употреба во двете насоки на движење и поголема удобност.
Многу е лесно да се монтира на задното седиште, спротивно на насоката на движење.