Нема на залиха

Седиште за автомобил Kaly 0-13kg Black – Chicco

8,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 794879500 Категорија

Опис

СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ KAILY 0-13КГ BLACK CHICCO
Kaily седиште за во автомобил, хомологирано за група 0+(0-13кг) во согласност со ECE R44/04 стандард.
Лесно и функционално, е најдоброто решение за патување од самиот почеток.

1. Безбедно и удобно
Kaily седиште за во автомобил е удобно и безбедно за секојдневните авантури. Со дополнително меко перниче за да обезбеди максимален комфор на бебето.

2. Вклучена база
Седиштето доаѓа во комплет со база која го прави полесно и поедноставно монтирањето во кола.

3. Прицврстување на количка
Брзо и едноставно, може да се прикачи на рамката на количка.

Тежина на седиштето:
6,3 кг со база
3,6 кг без база