На попуст!
На залиха во главен магацин

Стаза со автомобили Art Craft/Art Sand – Dede

690.00ден

SKU: 03463 Категорија:

Опис

Песок за Стаза со автомобили Art Craft/Art Sand – Dede

Сетот за автомобили е произведен во Турција, сертифициран и има извештај за тестирање. Во сетот Play Sand има 5 калапи замок, 1 поле за автомобили и 3 парчиња песок за играње од вкупно 750гр.

Со песокот што не се суши, децата ќе можат да прават форми, да ги развиваат вештините на рацете и имагинацијата.

Децата ги очекуваат едукативни и забавни часови со автомобили Kinetic Sand Art Craft 750gr, кои најмалите ќе ги сакаат и многу ќе се забавуваат во часовите за игра!

Art Craft 03463 Kinetic Sand Shots Educational 750 Gr Карактеристики: Возраст за употреба 3+. Не содржи канцерогени супстанции. Погодни за здравјето на децата. Стилски и ергономски дизајн кој поддржува моторни вештини. Одлична забава за сите дечиња.  Димензии: 43x27x7 cm Содржина на кутијата: 750 гр.