Нема на залиха

Топка со активности – Galt

1,390.00ден

Нема на залиха

SKU: 5011979584779 Категорија

Опис

Голема топка на надувување, покриена ткаенина покриена топка и со шест мултисензорни активности. Оваа топка е мека и лесна, со нежни текстили што ја прави погодна за забавни игри со топка за бебињата, но и за детето да се чувстува топло додека ги истражува текстурите и звуците. Активностите вклучуваат пискаво крило на пеперутката, грицкалка во облик на цвет, крцкави ливчиња, сјајно крило на пчелата, крзнена гасеница и лист за ѕиркање под него.

Оваа играчка е идеална за денови надвор, издувајте ја перницата и лесно се пакува за патување. Може да се пере во машина.

Дијаметар: 26,5cm (10½ ‘)

Оваа играчка е соодветна за деца на возраст од 6 месеци и понатаму.

Безбедност: Сите производи на Galt се тестирани според најстрогите стандарди за безбедност на играчките и ги задоволуваат сите регулативи на ЕУ.