Нема на залиха

Трицикал за Близнаци 2 Play Humus – Chipolino

11,990.00ден

Нема на залиха

SKU: TRK2P0223HU Категории ,

Опис

Овој трицикл е погоден за две деца на возраст од 1,5 години и постари, вкупна тежина до 40 кг.;

Повеќенаменски производ со две различни намени – родителот ги турка децата или детето ги вози педалите напред;

Две позиции на предните седишта – напред и лице в лице;
Првото седиште ротира 360 степени;
Двете седишта се опремени со безбедносни браници;
Удобна рачка за притискање на родителите;
Две преклопни и подвижни потпирачи за нозе;
Заштита од кал за сите тркала;
Две големи преклопни крошни со штитници за сонце;
Две широки и удобни седишта со мек текстилен тапацир;
Секое седиште има сигурносен ремен;
Торба за додатоци на рачки;
Кошница за задна складирање;
Ѕвонче и огледало на воланот;
Големите воздушни високо квалитетни гумени тркала обезбедуваат одлична носивост и отпорност на абење;
Педали на сопирачките на задните тркала;
Капак на тркалото на предното тркало, спречувајќи им на децата да заглават стапала;

Оваа играчка е произведена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.

Големина на трицикл:
L 150 cm / W 56 cm / H 105 cm