На попуст!
Нема на залиха

Трицикл Jazz Dhalia – Chipolino

5,390.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKJA0214DH Категории ,

Опис

Овој трицикл е погоден за деца на возраст од 18 месеци и повеќе со тежина до 25 кг .;
Мултифункционален производ со 2 различни начини на употреба:
– родител го турка детето
– самото дете го вози трициклот со педали;
Натстрешницата, рачката за туркање и заштитниците на браникот се отстрануваат, така што трициклот се претвора во трицикл за поголемо дете;
Седиштето ротира со 360 степени;
Две позиции на седиштето:
– свртено напред во насока на движење
– лице в лице со родителот;
Седиштето е опремено со безбедносен обрач што се отвора напред;
Удобна рачка за туркање;
Торба за додатоци на рачката за туркање;
Подвижен потпирач за нозе;
Натстрешница со штитник за сонце;
Широко и удобно седиште со мека поставена текстилна обвивка;
Седиштето има сигурносен ремен;
Кошница за складирање напред и назад;
Штитник на предното тркало, спречува заробување на стапалата на детето;
Педали на сопирачките на задните тркала;
Овој трицикл е произведен во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.