Нема на залиха

Трицикл Jetro Ocean – Chipolino

4,490.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKJE0213OC Категории ,

Опис

Трициклот е погоден за деца на возраст од 18 месеци + со тежина до 25 кг .;
Мултифункционален производ со 2 различни начини на употреба:
– родител го турка детето
– самото дете го вози трициклот преку педали;
Оваа играчка е произведена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.
Натстрешницата, рачката за буткање и заштитниците се отстрануваат, така што се претвора во трицикл за поголемо дете;
Седиштето ротира со 360 степени;
Седиштето се прилагодува во 2 позиции – во насока на патување и свртено кон родителот;
Седиштето е опремено со безбедносен обрач што се отвора напред;
Практична рачка за родителска контрола;
Подвижен потпирач за нозе;
Широко и удобно седиште со мека поставена текстилна обвивка;
Седиштето има сигурносен ремен;
Калник на предното тркало;
Кошница за складирање напред и назад;