Нема на залиха

Balance Bike 2B Pink – Byox

2,290.00ден

Нема на залиха

SKU: 2603 / 0661803 Категории ,

Опис

Баланс велосипед со лесна метална рамка.
Погоден за деца над 2 години, со максимална тежина до 20 кг.
Анти-лизгачки рачки и управувач со прилагодување на висина, тркала од 12″ (30 цм) од компресирана пена, висина на седиштето прилагодлива од 35 цм до 45 цм,
мек украсен штитник на рачките.
Баланс велосипедот на брендот BYOX е дизајниран и произведен во согласност со барањата на Европската директива 2009/48/EC за безбедност на играчките.
Производот ги исполнува општите и специфичните барања на Европските стандарди од серијата EN 71 усогласени со директивата:
BDS EN 71-1: 2014+A1: 2018;
BDS EN 71-2: 2011 + A1: 2014;
BDS EN 71-3:2019+A1:2021;

Марка: Byox
Големина: 81 x 41 x 55 цм
Големина на пакувањето: 14,5 x 55 x 30 цм
Тежина кг: 2,4
Максимална тежина кг: 20
Возраст: 24 месеци +
Материјал/Големина на гумата: EVA пена•12 инчи (30 цм)
Материјал: челик