Нема на залиха

Balance Max Fun Green – Chipolino

2,590.00ден

Нема на залиха

SKU: DIKMF02101GR Категории ,

Опис

Детски велосипед без педали, кој безбедно ја развива ориентацијата и чувството на брзина кај детето, создава чувство на рамнотежа и безбедност што доаѓа од постојан контакт на детските стапала со земјата во секое време. Детето учи да балансира и одржува рамнотежа при возење велосипед, да вежба различни движења (лево и десно), само за да ја контролира брзината, во зависност од неговиот развој и подготвеност.

Баланс велосипедот е погоден за деца над 3 години и со максимална тежина од 25 кг.;
Баланс велосипедот го стимулира физичкиот развој на детето и гради чувство на рамнотежа правејќи го исклучително лесен преминот кон велосипед;
Лесна конструкција за детето да може лесно да се движи баланс велосипедот со нозете;
Удобно седиште што се прилагодува по висина;
Рачка што се прилагодува на висина;
Гуми на надувување;
Гумен слој против лизгање на рачките за постабилен зафат;
12 “тркала;
Атрактивен дизајн со неонски бои;
Производот е достапен во шарена кутија погодна за подарок;
Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчките.