Нема на залиха

Дубак Zoo 2 во 1 Pink – Moni

3,590.00ден

Нема на залиха

SKU: 3251 / 066W1508UR03 Категории ,

Опис

Еден од најважните моменти во животот на детето е кога се обидува да ги направи првите чекори. Во овој возбудлив период за него и неговите родители, на помош доаѓа одличниот дубак Zoo,кој ќе го забавува малиот додека учи да чекори храбро напред!
Вашето дете ќе поминува часови играјќи и забавувајќи се додека ги развива своите фини моторни вештини. Дубакот доаѓа со забавна, отстранлива музичка табла со играчки и музики дизајниран да го забавува и ангажира Вашето малечко. Дубакот е погоден за деца над 6 месеци, обезбедувајќи им удобност, безбедност и забава.
Постојат три нивоа на прилагодување на висината, во зависност од висината на Вашето дете. Двете предни тркала се обложени со силикон и се ротираат за 360°, додека задните тркала се праволиниски. За поголема безбедност на детето, особено кога се наоѓа во близина на скали и стрмни терени, дубакот има силиконски стопери. Мекото тапацирано седиште ќе му обезбеди уште поголема удобност на Вашето дете.

ВНИМАНИЕ. Никогаш не го оставајте детето без надзор.
Не дозволувајте пристап до скали или нерамни површини.
Овој производ е наменет само за дете кое може да седи самостојно и додека не може да оди самостојно или да тежи повеќе од 12 кг.

Големина: 67x57x54 cm

Тежина kg: 4,20

Максимална тежина kg: 12

Возраст: 6 месеци +

Вие исто така би сакале…