Нема на залиха

Играчка Од Дрво Противпожарниот Камион На Мариус – Lilliputiens

2,270.00ден

Нема на залиха

Опис

Пожарникарите лавот Џек и носорогот Мариус се секогаш подготвени за итни случаи. Тие брзо ја местат скалата и го одмотуваат цревото за да го изгаснат пожарот.
Со овој противпожарен камион и со неговите пожарникари, вашето дете ќе измислува најлуди авантури.

Го поттикнува развојот на следните вештини:
Моторичкиот развој, љубопитноста и фантазијата и социјалните вештини.

Соодветна за возраст: 2 години и понатаму

Димензии: 21x13x12 cm.
Материјал: Дрво (бука), неопрен.
Одржување: Се чисти со мокра крпа без користење на силни детергенти и редства за дезинфекција.

Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните!
Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.

Вие исто така би сакале…