На попуст!
На залиха во главен магацин

Кацига xxs/s Kiwi – Scoot & Ride

2,890.00ден

Опис

Новите Scoot & Ride кациги овозможуваат совршена безбедност дури и за најмладите деца. Нашите кациги доаѓаат во 2 големини и многу бои, секогаш одговараат на бојата на нивниот омилен скутер. Иновативниот магнетски прицврстувач го олеснува отворањето и затворањето на кацигата на децата и спречува закопчување на кожата.

Сите кациги се прилагодуваат по големина
За возраст до 3 години
Бебешки кациги со големина XXS – S
Обем на главата: 45 – 51 см