На попуст!
Нема на залиха

Кенгур Носилка Go Forward Ergonomic – Infantino

4,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 1859 / 200202 Категории ,

Опис

Дизајн: Кенгур со прилагодливо ергономско седиште за потпора од колено до колено, за новороденчиња и мали деца, прилагодливи раменски појаси и појас за половината, за да се префрли тежината на колковите на тој што го носи, за удобно вклопување.
Положба на носење: свртено кон тој што го носи за новороденче и свртено кон надвор ( во насока на движење) за постари бебиња, со тежина помеѓу 3,6 – 18 килограми.
Предности и употреба: искусете ја удобноста за носење без раце, со можноста за поврзување со Вашето малечко како и развојни придобивки, без разлика дали се работи за извршување на секојдневни работи или прошетка по паркови.
Прилагодливост: приспособливо седиште, меко поставени раменски појаси и потпорен појас за половината, дизајнирани да одговараат на широк спектар на типови на тело и начин на живот.
Инфантино, паметно дизајнирани производи за среќно родителство: Ние дизајнираме паметно, се забавуваме и пресреќни сме кога идејата еволуира во целосен круг во производ кој родителите го сакаат и користат секојдневно и секаде.

Вие исто така би сакале…