На попуст!
На залиха во главен магацин

Количка Aire Twin Buggy Nectra & Mineral – Joie

11,590.00ден

SKU: 2311 / S1217AENNM000 Категории ,

Опис

Оваа количка за близнаци е совршена за две деца. Има реверзибилни амортизирани седишта во живописни бои и е екстра лесена. Целосно поставена, безбедна со 5 точки на поврзување.
Мека и нежна направена за чувствителната бебешка кожа.
Двојна флексибилност со две индивидуални перничиња во плава и розева боја што дава добра амортизација и безбедност.
Една од најлесните, целосно опремени двојни колички достапна со тежина помалку од 12 килограми. Преклопувањето е лесно со само една рака.
Спецификации на производот:

Лесна алуминиумска рамка и лесна за маневрирање.
Погодна од раѓање.
Преклопување со една рака.
Стои исправена кога е склопена и лесно може да се смести во багажникот.
Реверзибилна, двојна постава на седиштата има две стилски опции
Двете седишта се индивидуално прилагодливи.
Мулти-позиција, рамно лежечко седиште обезбедува опции за прилагодување на потпирачот за грб за секое дете.
Поддршката за повеќе позиции на телото дава две опции за комфор.
Тендата е со заштита УВ 50+ на која има прозорче.
Длабока шопинг корпа за чување на лични предмети – Тркалата имаат добра амортизација прилагодени и за нерамни површини.
Предните тркала ротираат но и се заклучуваат по потреба.
Отстранливата пречка дава дополнителна сигурност и овозможува безбедно влегување или излегување на децата.
Појасот за заштита се прилагодува на 3 висини за екстра безбедност на Вашите деца.

Технички карактеристики:
Отворена количка: 80,5cm x 76cm x 102cm
Преклопена количка:78cm x 0,5cm x 98,5cm
Тежина на производот: 11,8 кг
Употреба на производот:од раѓање до 15 кг.