Нема на залиха

Комплет овошје од дрво – Hape

1,280.00ден

Нема на залиха

SKU: 6943478030817 Категорија:

Опис

Навикнете се на здрава храна со овој симпатичен сет овошја. Вклучува еден реалистичен нож за играње, две јагоди, една круша, еден портокал, едно јаболко со отстранливи стебленца и едно парче лубеница, а сето тоа може да се исече со ножот за што е пореална игра. Има и една банана што се лупи.
Материјал: дрво, гума
Препорачана возраст: 3 години и понатаму.

Може да ви се допаѓа и…