На залиха во главен магацин

Дрвена Играчка Воз со Шини – Hape

3,890.00ден

Опис

Прекрасен железнички комплет од 50 делови за превоз на патници и на товар.

Комплетот вклучува шини, локомотива, вагони, борови дрвја и други додатоци. Доаѓа во своја кутија за складирање, којашто станува дел од сценографијата. Со деловите коишто се прилагодени за мали раце, децата можат да изградат сопствен град. Оваа играчка помага да се развие координација на рацете и очите и просторната свесност, а е одлична и за стимулирање на играњето улоги, комуникацијата, креативните замисли и создавањето сопствени приказни.

Овој комплет е компатибилен со сите поважни сетови на возови со шини и може да се комбинираат.

НАГРАДИ: Номинирана за Top10 Toys 2020; номинирана за Golden Rocking Horse Awards 2020 година во Германија, Финалист на ASTRA 2020 Best Toys for Kids Awards.

Димензии на производот: 50 x 80 x 14 cm.

Димензии на кутијата: 32 x 21,5 x 23,5 cm.

Материјал: Дрво,пластика

Возраст: 3 г. и понатаму

Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.

Вие исто така би сакале…