Нема на залиха

Креветче Bella Asphalt – Chipolino

7,390.00ден

Нема на залиха

Опис

Секој родител го сака најдоброто за своето дете. Затоа Чиполино го создаде овој одличен модел, преносното креветче Бела, кое комбинира практичност, заштита, стил и удобност. Во него бебето ќе се чувствува одлично, ќе игра и ќе се забавува од срце, а кога ќе се умори ќе спие среќно и мирно.
Преносливото креветче Бела има голем страничен џеб за играчки и додатоци, како и организатор за сите потребни додатоци – пелени, детски продукти и многу повеќе.
Музичкиот рингишпил ќе го привлече вниманието на бебето за да може да игра со часови во неговото омилено креветче.

Креветчето е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 15 кг.;
Креветчето е изработено од специјална висококвалитетна ткаенина;
Второто ниво е со мека подлога – погодно за новороденчиња;
Луксузна и пријатна подлога за менување;
Страничен влез со патент, кој му овозможува на детето лесно да влезе и да излезе од креветчето;
Музички рингишпил со три плишани играчки;
Голем страничен џеб за играчки и додатоци;
Организатор за додатоци – пелени, додатоци;
Две тркала со кочници за лесно движење на креветчето;
Лесно се монтира и демонтира;
Доаѓа со торба за носење и чување;
Креветчето е произведено во согласност со европските стандарди EN716 и EN12221.