На попуст!
На залиха во главен магацин

Креветче Stefi Pink Ombre – Lionelo

3,890.00ден

Опис

Повеќе од само креветче за патување
Lionelo Stefi може да се користи како креветче за патување или игрална. Производот може лесно да се преклопи за да достигне компактна големина, додека неговата стабилна структура и блокадата LockGuard го штитат производот од случајно преклопување.

Креветчето е подложено на низа внатрешни инспекции и тестови во независната лабораторија за сертифицирање – SGS. Ги исполнува сите критериуми на европскиот безбедносен стандард – EN 716.

Безбедност и удобност за децата
Креветчето доаѓа со добро обликувани пластични влошки кои ги покриваат острите рабови. Има високи страни изработени од мрежа која обезбедува слободен проток на воздух и страничен влез со патент. Комплетот вклучува мека подлога направена од флексибилна пена и патна торба. Благодарение на 2 те тркала со кочница се спречува неконтролираното движење.

Спецификација

Опции
Се преклопува
Возраст
0-36 месеци
Максимална тежина на детето
15 кг
Тежина на производот
8 кг
конструкција
Метал
Материјал
100% 210D полиестер