На залиха во главен магацин

Паста За Заби Јагода Со Флуор 1000 ppm F- 50мл 1-5г – Chicco

220.00ден

SKU: 2808 / 074290000 Категории ,

Опис

Содржи натриум флуорид (1000 ppm F-) 50 ML
Погоден за смирување на непријатноста предизвикана од никнувањето на млечните заби. Прави дезинфекција, ја чисти и санира усната мукоза. Содржи ксилитол, познат по своето антибактериско дејство. Гел формулата содржи и камилица која ги смирува и освежува иритираните непца. Без арома,безбедно е да се проголта. Не ги оштетува млечните заби, благодарение на ниската абразивна формула. Помага во спречување на кавитети. Вкус идеален за поголеми деца. Вкусот на јагода бебето го запознава во оваа старосна фаза, за да им помогне на родителите да направат орална хигиена како дневна рутина.

Вие исто така би сакале…