На залиха во главен магацин

Купка Шампон 500мл Baby Moments Gentle – Chicco

450.00ден

SKU: 105940000 Категории: ,

Опис

Нежно ја чисти бебешката кожа уште од првото капење, благодарение на смирувачките својства на овесот.
Благодарение на својата формула составена од 92% состојки од природно потекло и збогатена со екстракти од овес и растителен глицерин, Baby Moments Chicco Delicate Body and Hair Bath го одржува хидролипидниот баланс на деликатната кожа и коса на бебињата.
Смирувачка и омекнувачка формула, Chicco Baby Moments Delicate Body and Hair Bath не ги иритира очите и е дерматолошки и офталмолошки тестирана.
Упатство за употреба: истурете мала количина од производот на дланката, намачкајте, нанесете со лесна масажа на кожата и потоа исплакнете.
PH неутрална формула

Може да ви се допаѓа и…