Нема на залиха

Релаксатор Grey Stars Paradise – Chipolino

7,550.00ден

Нема на залиха

SKU: LSHP01904GS Категории ,

Опис

Овој релакссатор е погоден за бебиња на возраст до 6 месеци со тежина до 9 кг .;
Мултифункционален производ – може да се користи како лулашка и како релаксатор;
Се претвора од лулашка во релаксатор со неколку кликања;
Две позиции на потпирачот за грб;
Обрач со меки плишани играчки за забава на бебето;
Мека подлога и перница за поддршка на главата на бебето;
Безбедносен ремен;
Лесно преклопување;
Релаксаторот е произведен во согласност со европските стандарди ЕN 16232 и EN 12790.

Функции:
5 брзини на лулање со избор на времетраење;
12 мелодии и звуци на природата;
Музичка кутија со смирувачки вибрации.

Напојување:
со адаптер за наизменична струја (вклучен);
со батерии – 4 ЕЕЗ. големина R14 / 1,5V (не е вклучено).