Нема на залиха

Релаксатор LR51 Beige до 9кг – Jungle

6,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 40010516 Категории ,

Опис

Овој релаксатор лулашка е наменет за бебиња од 0м+ до 9 кг тежина.
Удобен наслон со 3 позиции.
Седечкиот дел покасно може да се отстрани и подлогата да се користи како обичен релаксатор. Безбедносни појаси со 5 точки на отпор.
Висечка вртелешка со 3 плишани играчки кои со автоматска ротација ќе го анимираат Вашето бебе.
Лед светлата во склоп на висечката вртелешка ги менуваат боите и го поттикнуваат развојот на визуелната перцепција на Вашето бебе.
Иновативна технологија која овозможува лулање на бебето со 5 различни брзини кои се прилагодуваат според растот и напредокот. Тајмер за лулањето со 3 подесувања: 15, 30 и 60 минути.
12 мелодии и 5 релаксирачки звуци од природата со контрола на јачината на гласот и автоматско исклучување.
Контрола со далечинско управување.
Навлаката лесно се отстранува за одржување, може да се пере машински.
Може да работи на батерии или на приложениот адаптер на струја.
Тежина на релаксаторот: 3,3 кг.