На попуст!
Нема на залиха

Седиште Monza Nova 2 Seatfix Select Garnet Red 15-36kg – Recaro

9,790.00ден

Нема на залиха

Опис

Дури и најмалите можат да имаат одличен вкус. Ние навистина ја подигнавме границата со нашето детско седиште Monza Nova 2 SF со висококвалитетен звучен систем со звучници и аудио врска. Потпирачот за глава може да биде забавен, но исто така осигурува дека главата на детето останува заштитена. Автомобилската пена за седење совршено се прилагодува на обликот на телото на Вашето дете и обезбедува највисоко ниво на удобност. Ова седиште може да се инсталира во скоро секој автомобил едноставно користејќи го безбедносниот ремен на возилото.

ADAC и Stiftung Warentest му дадоа оценка 1.8 на тестот за безбедност на седиштето Monza Nova 2 SF.

Универзална инсталација
Детското седиште може да се инсталира во автомобили едноставно и брзо без ISOFIX, со употреба на безбедносниот појас на возилото.
Интегрирана перница за глава
Перницата може да се прилагоди целосно за максимален комфор.
Автомобилска пена за седење
Пената совршено се прилагодува на обликот на телото на Вашето дете и обезбедува највисоко ниво на удобност.
Интегрирани конектори Seatfix
Едноставно прицврстете го детското седиште во автомобилот користејќи ги интегрираните приклучоци Seatfix.
Појачани потпирачи за раце
Потпирачите за раце нудат поголема заштита во областа на колкот и поудобно седење за постарите деца.
Ознаки за безбедносниот појас
Црвените ознаки помагаат да се обезбеди правилна инсталација.
Систем за вентилација на воздух
Седењето за време на долги патувања е пријатно со нашиот систем за пасивен проток на воздух.
Потпирач за глава прилагодлив за висина
Потпирачот за глава има 11 различни поставки за прилагодување на положбата на седење за да одговараат на деца од 3? до 12 години.