На попуст!
На залиха во главен магацин

Седиште Motion Black 0-36КГ – Cangaroo

8,390.00ден

Опис

Детското седиште за автомобил со систем Isofix Motion 360 ° е универзално и многу функционално, погодно за група 0/1/2/3 (0-36 кг).
Ова е еден од најпосакуваните модели, благодарение на многуте додатоци и карактеристики: 4 позиции на наклон на потпирачот за грб, прилагодување со една рака,со наклон до 165 °, отстранлив потпирач за главата на детето.
Седиштето се одликува со модернизиран дизајн, удобност и висок квалитет. Со избирање на овој модел, ќе имате мирно и возбудливо патување, заедно со Вашето мало богатство.
Благодарение на дополнителнителниот страничен безбедносен систем, Вашето дете ќе биде заштитено на пат. Системот ISOFIX обезбедува уште поголема безбедност за малото и душевен мир за родителите.
Дополнителната удобност е загарантирана со меката перница и влошки за раменици.
Способноста да се ротира 360 ° во двете насоки на движење обезбедува уште поголема удобност.
Седиштето е изработено од висококвалитетна ЕКО кожа и полиестер. 8 кг
53х43х59 см

Може да ви се допаѓа и…