Нема на залиха

Седиште Trillo LX 15-36кг Ember – Joie

5,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиште за автомобил група 2/3.
Наменето за деца од 15-36кг.
Страничната заштита овозможува дополнителна заштита за главата, телото и колковите.
Прилагодување на висината само со една рака, во зависност од растот на детето.
Навлаката на седиштето се вади и се пере.
Додатоци од мемори пена кои овозможуваат дополнителна удобност и безбедност.
2 држачи за чаша
Добро обележани места за прицврстување на седиштето.
ISOSAFE конектори за побезбедно поставување.