На попуст!
На залиха во главен магацин

Седиште За Автомобил Fold And Go I-Size Fix Black 15-36 кг – Chicco

9,990.00ден

Опис

Безбедност:
– стандард: ECE R 129
– Безбедносни појаси со 5 точки

Удобност на бебето:
– систем за странична безбедност – заштита од несакани удари
– 4 позиции на подесување на седиштето
– независно прилагодување на висината и ширината на потпирачот за грб
– потпирач за грбот со 4 позиции

Инсталација и функционалност:
– инсталација на седиштето со употреба на конектори IsoFix или со употреба на автомобилски ремени од 3 точки
– сите точки на прилагодување се наоѓаат на потпирачот за глава
– стандардна големина I – size за децата и погодност за родителите
– водич за појаси – дополнителна точка на контакт обезбедува подобра заштита на стомакот на бебето
– лесна рачка за носење на седиштето

Димензии и тежина на производот:
– опсег на тежина: 9-36 кг
– тежина: 6,2 кг
– димензии на седиштето: 22 x 46 x 61 см.

Може да ви се допаѓа и…