На попуст!
Нема на залиха

Седиште за автомобил Karma Fix Light Grey

9,120.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиштето за автомобили Karma Fix ќе ги исполни сите ваши очекувања. Класичниот дизајн и удобното седиште се причините за безвременоста на ова автомобилско седиште.

Наменетo е за деца со тежина помеѓу 9 и 36 кг, што значи дека одговара на групите I, II и III. Безбедноста на вашето дете е обезбедена со систем за заклучување во 5 точки. Седиштето има дополнителна странична заштита и може да се прицврсти на возилото со системот Isofix.

Ремените за рамо се прилагодливи за висина и потпирач за глава обезбедуваат удобност и индивидуално прилагодување.

Класично, удобно и безвременско – такво е седиштето на Karma Fix.

Карактеристики:

  • група I, II, III (од 9 до 36 кг),
  • сместување во правец на патување,
  • систем за заклучување со пет точки,
  • ленти за на рамо прилагодливи за висина и потпирач за глава (во 4 нивоа), дополнителна заштита од страна,
  • можност за навалување на потпирачот за грб на 4 позиции,
  • систем за прицврстување на Isofix во комбинација со третиот прицврстен врвен врв,
  • капакот се отстранува и се мие,
  • тестирано според стандардот ECE R44 / 04.

Безбедноста и удобноста во автомобилот е секогаш на прво место, особено за најмладите членови на семејството. На овој начин ќе возите кон нови авантури без грижи и со насмевка на лицето. Избраното седиште за автомобил треба добро да одговара на детето.