Нема на залиха

Седиште За Автомобил Youniverse Red Passion 9-36кг Chicco

12,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Chicco Youniverse 123 седиште за во кола, безбедно, удобно и трајно. Наменето за деца со тежина од 9 до 36кг. Одобрено според ECE R44/04 стандард. Youniverse нуди опција на монтирање со прикачување со појасот од колата. Ова седиште може да се фиксира со појасот од колата. Ергономското седиште е со меко полнење и тројно подесување на наслонот – идеално за долги патувања. Од 9 до 18кг. вашето дете ќе биде заштитено со безбедносниот каиш со 5 точки на прицврстување. Потоа едноставно одстранете ги каишите и врзете го детето со појасот од колата. Потпирачот за глава и перничињата истотака се прилагодуваат во висина. Ова овозможува заштита на главата, вратот и рамениците во секоја фаза од растењето. Навлаката на седиштето може да се извади и да се пере во машина на 30°С.