Нема на залиха

Сет када за капење и креветче за капење бебе Bubble mocca (91 cm) – Chipolino

1,990.00ден

Нема на залиха

SKU: VKBU00201MO Категории ,

Опис

Оваа када за капење за бебиња е погодна за новороденчиња и деца до 3 години;
Кадата е опремена со вграден термометар за вода кој автоматски ги прикажува температурните промени и осигурува дека водата за капење не е премногу топла или студена за бебето;
Две шишиња за шампон што можат да се полнат се вградени во работ на бањата за да ги обезбедат вашите најважни работи близу до раката;
Бебешкото креветче го поддржува новороденчето и го олеснува капењето;
Ергономски кревет за бања – опремен со три анти-лизгачки ногарки;
Држач за сапун;
Лесно се цеди користената вода – само извлечете го приклучокот;
Капачиња против лизгање на ногарките на бањата за да обезбедите дополнителна безбедност;
Произведени во согласност со Директивата 2001/95 / EC и европскиот стандард EN 17072: 2018.
Димензии: Д 91 см/ Ш 45 см/ В 20-25 см