На залиха во главен магацин

Шампон 500мл Baby Moments – Chicco

390.00ден

SKU: 105850000 Категории ,

Опис

Препорачана возраст 0м+
Благодарение на формулата без солзи базирана на екстракт од невен, позната по смирувачките својства, нежно ја чисти косата на бебето без да ги иритира очите.
Шампонот Chicco Baby Moments ја почитува деликатната хидролипидна рамнотежа на скалпот и фината коса на бебето.
Неговата формула без солзи, составена од 92% состојки од природно потекло, збогатена е со екстракт од невен и растителен глицерин.
Шампонот Chicco Baby Moments без солзи е дерматолошки и офталмолошки тестиран.
Пакувањето е направено од 100% рециклирана пластика.