На попуст!
Нема на залиха

Смарт часовник – Kurio

1,350.00ден

Нема на залиха

SKU: 16500 Категории: ,

Опис

Уникатен паметен часовник за деца!
Паметниот детски часовник со екран на допир може да се поврзе со други паметни Kurio часовници, таблети и паметни телефони. Bluetooth-поврзувањето ви овозможува да испраќате пораки, фотографии и видео клипови. Часовникот има апликација за внесување важни здравствени информации и мерки за физичка активност.
Технички податоци:
• 1.54 “дисплеј,
• 0.3 Mpx камера (фото и видео),
• 256 MB внатрешна меморија,
• слот за мемориска картичка,
• USB приклучок (вклучен USB кабел),
• 350mAh батерија на полнење,
• Bluetooth 3.0,
• Вграден звучник и микрофон
• игри за еден и повеќе играчи, часовник, календар,
Аларм и калкулатор, следење на движење, музика, цртање, камера, пораки, телефон, игри.
Наменето за деца од 6 год.