Нема на залиха

Трицикал за близнаци Duet Mint – Chipolino

9,990.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKDU0212MI Категории ,

Опис

Овој трицикл е погоден за две деца на возраст од 1,5 години и постари, вкупна тежина до 40 кг.;

Повеќенаменски производ со две различни намени – родителот ги турка децата или детето ги вози педалите напред;

Две позиции на предните седишта – напред и лице в лице;

Првото седиште ротира 360 степени;

Двете седишта се опремени со безбедносни браници;

Удобна рачка за притискање на родителите;

Две преклопни и подвижни потпирачи за нозе;

Заштита од кал за сите тркала;

Две големи преклопни крошни со штитници за сонце;

Две широки и удобни седишта со мек текстилен тапацир;

Секое седиште има сигурносен ремен;

Торба за додатоци на рачки;

Кошница за задна складирање;

Ѕвонче и огледало на воланот;

Големите воздушни високо квалитетни гумени тркала обезбедуваат одлична носивост и отпорност на абење;

Педали на сопирачките на задните тркала;

Капак на тркалото на предното тркало, спречувајќи им на децата да заглават стапала;

Оваа играчка е произведена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.

Големина на трицикл:

L 134 cm/ W 51 cm/ H 98 cm