Нема на залиха

Трицикл Matrix Ocean – Chipolino

5,490.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKMT0213OC Категории ,

Опис

Трициклот е погоден за деца над 18 месеци со тежина до 25 кг.;
Мултифункционален производ што може да се користи на 2 различни начини:
– родителот може да го турка детето
– детето може да вози со педалите;
Натстрешницата, рачката и заштитниците се отстрануваат, така што се претвара во трицикл за поголемо дете;
Седиштето ротира 360 степени;
Седиштето се прилагодува во 2 позиции – во насока на патување и свртено кон родителот;
Практична рачка за родителска контрола прилагодлива за висина со држач за чаша / шише;
Долниот потпирач за нозе што може да се преклопи;
Широко и удобно седиште со мека поставена текстилна обвивка;
Сигурносен појас;
Калник на предното тркало;
Кошница за додатоци напред и назад на трициклот;
Трициклот е произведен во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчките.