Нема на залиха

Видеофон 8.2 Baby Monitor Babyline – Lionelo

9,890.00ден

Нема на залиха

SKU: 5903771702287 Категории , ,

Опис

Грижа за деца на дневна и ноќна светлина
Видеофон за бебиња Lionelo Babyline 8.2 им помага на родителите кои сега можат слободно да преземаат други активности дома, додека го следат своето бебе. Малата ротирачка камера PanTilt работи добро за време на кратки дремки во текот на денот и има ноќен режим кој може да ја регистрира и испрати сликата и кога ќе се стемни. Ова произлегува од вградените IR светла кои нежно го осветлуваат местото, без емисија на црвено светло што би го вознемирило бебето додека спие.

Двонасочна комуникација
Видеофонот Babyline 8.2 е опремен со сензор за плачење кој при снимањето на звукот го осветлува екранот и го активира звучниот аларм. Благодарение на двонасочната комуникација, родителите не само што можат да го слушнат гласот, туку и да реагираат на бебето додека плаче, со што го поддржуваат чувството на сигурност додека не стигнат до бебето. Досегот на бебешкиот монитор е до 50 метри во затворен простор и до 300 метри на отворен простор.

Голем екран и долготрајна батерија
Екранот VGA со висока резолуција во комбинација со компактната големина на мониторот за бебиња го прави корисен на дневна основа. Безжичниот дигитален пренос обезбедува рамномерна слика и звук без потреба да се воспостави онлајн врска (интернет). Кога е целосно наполнета батеријата со капацитет од 1200 mAh е доволна за 5 часа безжична работа, додека функцијата VOX може да го продолжи овој период.

Низа корисни функции
Видеофонот Babyline 8.2 има вградени аларми и известувања кои ја надополнуваат функцијата за следење на бебето. Дополнително, тој е опремен со термометар и аларм за температура одговорни за следење на условите во детската соба. Широкиот опсег на универзални функции е збогатен со можност за програмирање на времето за хранење, како и репродукција на 5 приспивни песни и прилагодување на нивната јачина.

Спецификација
Опсег
до 300 м
Комуникација
Двонасочна аудио комуникација
Приказ
4,3″ TFT LCD монитор
Резолуција
480×272 px
Агол на гледање
Хоризонтално 345°, вертикално зголемување од 55°+
Напојување
Напојување на монитор/камера: 5V 1A
Интегрирана батерија
Да
Капацитет на батеријата
1200 mAh
Ноќен режим
Да
Опсег на ноќен режим
До 5м, IR 940nm
Систем за управување со енергија
Вокс
Аларм
Да
Сензор за температура
Да
Прспивни песни
Да, 5 мелодии

Вие исто така би сакале…