Нема на залиха

Дрвени животни – Tooky Toy

460.00ден

Нема на залиха

Опис

Приказните за џунглата никогаш не биле толку фантастични!
Оваа прекрасна едукативна игра ќе ги забавува децата со часови. Секој детал раскажува приказна.
Децата можат да направат игра со зебрата, лавот или жирафата.
Секоја фигура има удобна рачка за држење што им овозможува да бидат одвоени од таблата, а истите се обоени во разнобојни бои, што помага во развојот на перцепцијата уште од рана возраст.
Направени од материјали и бои безбедни за здравјето на Вашето дете.
Погодно е за деца над 18 месеци.