Нема на залиха

Кенгур Carry Go – Cangaroo

1,790.00ден

Нема на залиха

SKU: 066BB00306 Категории: ,

Опис

Достапни бои: Црна, Беж

Погодно за деца од раѓање до околу 12 месеци.
Модерен дизајн.
3 позиции за носење.
Дополнителни појаси за половината, обезбедувајќи подобра безбедност.
Каиши со перничиња за распределба на тежината.
Лесно поставување и вадење на детето.
Лесна пристапност до рацете на детето овозможувајќи му слободни движења.
Поставено седиште со отвори за нозете.
Осигурачи за рамената.
Лесно нагласени каиши за рамената.

Карактеристики:
0,5 кг
45/25 цм
33,5/13/34,5 цм