Нема на залиха

Количка Clarice Citrus – Chipolino

5,490.00ден

Нема на залиха

SKU: LKCL02104CI Категории ,

Опис

Количката е погодна за новороденчиња и деца со тежина до 15 кг.;
Лесна класична рамка;
Лесно и многу компактно преклопување со една рака;
Потпирачот за грб е прилагодлив на многу позиции според потребите на детето;
Безбедносен ремен со 5 точки;
Прилагодлив потпирач за нозе;
Удобна рачка изработена од високо квалитетен материјал;
Голема корпа за багаж;
Тркалата имаат амортизери;
Задни тркала со сопирачка;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;