Нема на залиха

Количка Elite 3 in 1 Carbon – Chipolino

25,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиштето на количката е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 22 кг .;
Корпата е погодна за бебе на возраст до 6 месеци и до 9 кг .;
Седиште за автомобил со супер лесна алуминиумска рачка и прекривка за стапала – погодно за новороденчиња со тежина до 13 кг. (Група 0+);
Лесна алуминиумска рамка;
Лесно и компактно преклопување што може да се направи со една рака;
Кошницата за новороденчиња вклучува удобен душек и покривка;
Настрешницата на корпата има дел за вентилација на воздухот;
Седиштето може да се монтира во двете насоки – свртено кон родителот и свртено кон насоката на движење;
Потпирачот за грб е прилагодлив;
Водоотпорна ткаенина на количката, транспортерот и седиштето за автомобил;
Отстранлив преден заштитник;
Безбедносен ремен со 5 точки со меки перничиња за рамената;
Прилагодлива голема натстрешница со мрежа за подобар проток на воздух;
Прилагодлив потпирач за нозете;
Рачка со прилагодлива висина;
Кошница за складирање;
Сите тркала брзо се ослободуваат и се со амортизери;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Обложена прекривка за стапала;
Ранец со потопли џебови;
Количката е произведена во согласност со европските стандарди EN1888-1 и EN1888-2;
Корпата е произведена во согласност со европскиот стандард EN1466;
Седиштето за автомобил е одобрено и сертифицирано за ECE R44/04.

Димензии на количка:
L 75 cm/ W 58 cm/ H 111 cm