Нема на залиха

Количка Estelle Asphalt – Chipolino

13,990.00ден

Нема на залиха

SKU: KKES02101AT Категории ,

Опис

Количката  е погодна за новороденчиња и деца до 15 кг .;
Лесна рамка со вградени амортизери;
Седиштето лесно се трансформира во корпа за новороденчиња;
Седиштето може да се монтира во двете насоки – свртено кон родителот и свртено кон насоката на движење;
Потпирачот за грб е прилагодлив;
3 позиции на седиштето;
Мрежа од двете страни на седиштето за подобар проток на воздух;
Отстранлив преден заштитник;
Безбедносен ремен со 5 точки со меки перничиња за рамената;
Голема прилагодлива натстрешница со прозорец за набудување на бебиња;
Рачка со прилагодлива висина изработена од висококвалитетен материјал;
Ремен на рачката за дополнителна безбедност;
Кошница за складирање;
Сите тркала брзо се ослободуваат и се со амортизери;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Сите тркала се изработени од висококвалитетна гума;
Обложена прекривка за стапала;
Торба за мајки;
Држач за чаши;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;

Димензии:
Д 74 см/ Ш 64 см/ В 106 см