На попуст!
Нема на залиха

Количка Evo Duo Standard Cognac MUTSY

32,890.00ден

Нема на залиха

SKU: EVST21UNLGLGLG Категории ,

Опис

Mutsy EVO количката е дизајнирана само за Вас и Вашето мало за прошетките да ви бидат задоволство. Одењето на воздух ќе ви биде взаемно уживање. Количката е потполно удобна и прилагодлива за секој период на растење на Вашето мало. Уште поважна е практичноста што Ви ја пружа Mutsy EVO .
• Седиштето е ротирачко, со можност на четири позиции на навалување со еден збор е прилагодливо според Вашите потреби.
• Лесен за носење и транспорт.
• Различни стилски додатоци го прават се повеќе модерен и урбан за секојдневните прошетки.
Совршен шетач за родители кои претпочитаат удобност и стил. Во овој производ е вклучена рамка на која лесно можете да ги додавате: бебешка корпа, maxi-cosi седиште за автомобил и детско седиште.
За Вашето дете:
Седиштето е целосно прилагодливо. Потпирачот за грб има 4 позиции и подлогата за нозе може да се подигне или спушти. Седиштето може да се ротира на рамката за да може Вашето бебе да го насочите кон Вас или свртено кон околината. Кровчето може да се шири или собира.
За родителите:
Без разлика дали сте високи или пониски, Evo секогаш мисли на Вас со цел лесно да го управувате благодарение на прилагодливата рачка за управување. Предните тркала се вртат 360° за поголема флексибилност и стабилност на количката. Предните тркала можете да ги закочите за полесно маневрирање низ песок или други нерамнини.
Седиштето за детето лесно можете да го додате на рамката на количката, тоа е целосно пространо, удобно за да може Вашето бебе да ужива во подолги прошетки. Evo е многу компактен и практичен.
Кошничката за пазарење има помеѓу тркалата каде можете да ги складирате вашите шопинг кеси и други бебешки додатоци. Рамката на Mutsy Evo со седиштето поставено на него можете да склопите без никакви тешкотии, а при тоа да не зафаќа голем простор. Монтирањето и отстранувањето на тркалата исто така брзо можете да го извршите само со едно притискање на копчето за да го отклучите системот.
Рамката и седиштето се лесни и лесни за носење.
Технички карактеристики:
корпа за бебиња 8,1kg
количка 8,1kg
отворена количка 89cm X 61cm Х 86cm
затворена количка 69cm X 61cm X 30cm