Нема на залиха

Количка Gala 2 Во 1 Leathe Beige Golden Frame – Moni

12,380.00ден

Нема на залиха

SKU: 066533Q30399 Категории ,

Опис

Количка за бебе со алуминиумска рамка и 4 амортизери на секое тркало. Корпа за новороденото од 0 до 6 месеци, лесно се трансформира во седиште за деца од 6 до 36 месеци. Седиште за автомобил погодно за деца до 13 килограми, група 0+. Количката е наменета за деца со тежина до 15кг. Висината на рачката се регулира според висината на родителот. На рачката има дополнителен каиш, кој што превенира од испуштање на количката. Корпата се трансформира и е погодна за новороденче. Седиштето има можност да се ротира во двата правци, кон мајката и во спротивен правец. Потпирачот за грб се прилагодува во 3 позиции. Корпата има 3 отвори со патент, кои се практични за во лето. Тендата на количката е доста широка, за да го штити детето од сонцето. Количката има дополнителна подлога за седиштето, вклучена во комплетот. Потпирачот за нозе може да се прилагодува спрема детето. Количката има прекривка за нозе. Под седиштето има шопинг корпа со носивост до 5кг. Количката лесно се отвара и затвара. Во комплет со количката добивате и ташна.
Тежина 12 кг.
Гала седиштето за автомобил е погодно за деца до 13 килограми, група 0+.
Се монтира на задното седиште на автомобилот во правец спротивен на правецот на патување.
Седиштето е опремено со безбедносен ремен со 3 точки на отпор.
Рачката е исто така прилагодлива – 2 позиции за полесен пренос.
Седиштето, исто така, нуди дополнителна шарена перница за поддршка на главата на бебето, која лесно може да се отстрани кога детето е доволно големо.
Седиштето е компатибилно со Гала количка. Можност за купување на количката кај нас.
Карактеристики
3 кг